KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177600
nr 1417 7600
Paul Jonze
(1883-1973), Sverige
Oljemålning, Stilleben i krus. Signerad, daterad 1937, Olja på pannå, 47x31, yttermått inklusive ram: 54x38 cm
Paul Jonze, svensk målare född 1883, död 1973.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:30:08
4/9 13:23:54